Kim beni ''MİM''ledi ? -Book Challenge Tag-


Yazı yazmanın aklımdan bile geçmediği bir günde, birinin beni ‘’mim’’lediğini farkedişimle adeta yerimden zıpladım. Uzun zamandır boş bıraktığım tarlaların hasat zamanı gelmiş. Ee, sonuçta Demeter neydi? Demeter emekti. Demeter ekmekti. Gel gelelim ki YGS mağduru bir Demeter söz konusu bile olamaz ama ne yapacaksın, el mahkum boyun bükük.
Belli ki, bana zulüm matematik sorularının yanında burada da yanıtlamam gereken sorular varmış. Eh tabi Ejenur durur mu? Yapıştırmış cevabı;

1- İlk Hayranlığım: İpek Ongun/ Bir Genç Kızın 
Gizli Defteri Serisi 

‘’Anne lütfen al lütfen’’ diye defalarca karaya vurmuş balık gibi çırpındığımı hatırlıyorum. Yaklaşık olarak 3 defa bitirdim. Haliyle ilk aşkım Cüneyt oldu, Sonra bir ara Oktay’a gittim, Özgür’le evlendim. Güzeldi, ilkimdi. Ne yalan söyleyeyim, ben okumaya da bu seri ile başlayıverdim. Sonra patladı gitti.

2- Favori Serim : Millenium Serisi
Hey yavrum hey! Diye bir giriş yaptıktan sonra, seri kitap okumadığım aklıma geldi. Buraya da gelip Grinin 50 Tonu favorim yazacak değilim elbette ki. Sadece Ejderha Dövmeli Kız’ı okumuş birisi olarak yalnızca diğer kitaplarında ilk kitap kadar harikulade olduğunu tahmin edebilirim. Ne yapacaksın, herkesin bir popisi vardır. Benim ki de seri kitap okuyamamak.

3- Favori Kitabım : KokuBir sürü favori kitabım vardır, ama bu kitap..
Önce internetten birbirinden farklı yerlerden özetini okudum, sonra D&R’dan özel olarak jelatinli istettim. Jelatinini çıkarmadan bir ay boyunca izledim. Jelatinini çıkardığımda ise emindim. Biz birbirimiz için yaratılmıştık. Her kelimesini yutarak, her paragrafı sindirerek okudum. Benim için Tanrı-insan arasında bambaşka bir bağ kurmamı sağlayan, gerçekten düşündükçe derinlere inen ve asla hafızamdan çıkartamayacağım bir şaheser. Patrick Süskind’i getirin bana! Öpeceğim var.

4- Favori Erkek Karakterim : Sherlock HolmesAh, Sherlock! Adına fan fiction hikayeleri yazdığım, zekan üzerine sinsi planlar kurduğum, hayalimdeki yakışıklı adam.. Sana inanıyorum. Senin varlığına tüm kalbimle inanıyorum, ev adresini de biliyorum. Hazırla bohçanı yiğidim! Kaçıracağım seni bir gece yarısı.
Seni Robert Downey aşkımda canlandırmış olsa da, benim için Benedicth yakıştı sana.
Gel gör ki, ben kalp gözümle beğendim seni. Bak bu kadar aşığını bir daha bulamazsın. Değerlendir bu fırsatı, istemeye geleyim seni Mycroft’tan.

5- Favori Kadın Karakterim : Kadının Adı YokDuygu Asena, sen nasıl bir yazarsın bilmiyorum ama isimsiz karakterin tam da herkes! Feminen duygularım yine damarlarımda çağlarken, kitabın kurgusu aklımda bir kasırga.
İşte o kitaptaki kadın, herkes! Ve herkes aslında en özeli. En güzeli.

6- Favori Okuma Saatim : ‘’Canım ne zaman
isterse’’ saati.


Şaka bir yana, en verimli okuma saatim okulda matematik dersleri, teneffüs araları. Bir de günün canım sıkıldığı saatinde okurum. Belki bir oturuşta 10 sayfa belki tüm kitap. Kendimi durduramıyorum.


Yahu ben 20 kişiyi nereden bulacağım?Diye diye yakınırken, ekleyiverdim;
Ha 20 kişi bulamadım tabi ki ama o ayrı bir hadise zaten.

Mim'lilerim;
1-http://kitapprensesi.blogspot.com/
2-http://kitaperest.blogspot.com.tr/
3-http://zeynepslibrary.blogspot.com.tr/
4-http://kitapdedikodusu.blogspot.com.tr/
5-http://kitapsarayii.blogspot.com.tr/
6-http://ruyakitaplik.blogspot.com.tr/

NOT: Temamdan kaynaklanan küçük bir problem var, karınca duası gibi küçük fontlarla yazıyor. En kısa zamanda bir el atarım ben ya.

Ve son bir şey daha, Medcezir'de dinleyerek hafif bir aşk yaşadığım şarkıyı sizinle paylaşmak istiyorum, belki dinlemek gelir içinizden ; Mehmet Güreli - Kimse Bilmez
Share:

1 yorum:

  1. İnanmıyorum :O Taa ekim ayında mimlenmişim ve şimdi tesadüfen görüyorum! o.O

    YanıtlaSil