Sen Yenisin Galiba! Demeter'in Yenileri #1Merhaba!

Sizleri kitaplığımın yeni yavrularıyla tanıştırmama izin verin. Bu arkadaşları bir gün okul çıkışı aylak aylak gezerken, ''ay Migros'a gireyim de kendime biraz çikolata alayım.'' dediğimde fark ettim. Gazete/kitap bölümüne yaklaştığımda bir tezgahta bütün güzelli kitapların üzerinde indirim etiketini görmez miyim? Hepsine sarılmaz mıyım? Bir kaç tane seçip kasaya geldiğimde ise yanımda paramın az olduğunu anlamaz mıyım? Anlarım. Hüzünlenmez miyim? Çok fazla.
Sonra bir kaç tanesini bıraktıktan sonra, tam alıyordum ki o da nesi! İndirim üzerinden indirim varmış. Tabi tüm dünyayı o an kucaklayacak kıvama geldim haliyle.
Sizleri tanıştırmaktan onur duyarım!
Sizleri ilk olarak YASAKLI ile tanıştırmak istiyorum.

Yasaklı, After Earth öncesinde hemen okumak istediğim bir kitap. Son sayfaları biraz yıpranmış olsa da, 4 liraya alınan bir kitap için kesinlikle Şa-ha-ne!Sayfa Sayısı: 513

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları


Kitabın Arka Kapağı:

Nefes kesici bir destan başlıyor... 
Faniler serisine hoş geldiniz...
Kaybedecekleri tek bir duygu vardı... Korku 
Geleceğin korunaklı dünyasında bir tek "korku" nedir bilerek yaşamaya mahkûm edilen insanlar...
Gerçek hayattan ve sevgiden yoksun, duygusuzluğa hapsolmuş kadersizler...
Ve bu kaderi değiştirmeye çalışan genç bir adam.
İnsanoğlu, kendisine dayatılan bir düzen yüzünden gerçeğe kapadığı gözlerini bu genç adam sayesinde açmaya hazırdır!
Ancak bu diriliş büyük bir karmaşayı da beraberinde getirecektir:
Tüm fani duygular uyanacak; nefret, hırs ve açgözlülük yeryüzüne hâkim olmaya başlayacaktır.
"Faniler Kitabı" üçlemesinin ilki olan Yasaklı ile nefes kesen bir destan başlıyor. Uçsuz bucaksız bir hayal gücüyle tanışmaya hazır olun.
"Ted Dekker ve Tosca Lee'nin birlikte yazdıkları Yasaklı, okurlarını bulunduğu ortamdan alıp tahmin edemeyecekleri bir dünyaya götürüyor. Bu sarsıcı dünyada kaybolmaya hazır olun."
Publishers Weekly
"Yasaklı zıtlıkların romanıdır; karanlık ile aydınlığın, yaşam ile ölümün, iyi ile kötünün romanı…"
New York Times
"Dekker ve Lee bu muhteşem üçlemeyle büyük bir çalkantının eşiğine gelmiş, merak uyandıran bir gelecek yaratmışlar. Okurların olağanüstü bir hayal gücüyle örülmüş bu serinin esiri olacağı kesin." 
Booklist 
"'Faniler Kitabı' üçlemesinin ilki olan Yasaklı, görkem ve etkileyicilik açısından en az 'Çember Serisi' kadar merak uyandırıyor. Bu seri Ted Dekker ve Tosca Lee'nin yeteneklerinin muhteşem bir harmanı olmuş."
Library JournalSayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


Kitabın Arka Kapağı : 

Bilimkurgu Alanında Tüm Dünyada Büyük İlgi Uyandıran
Dünya:
Yeni Bir Başlangıç

Unutma, tehlike çok yakında;
Cesur olup olmamaksa senin elinde
Zengin bir evrenin yaratılışına katkıda bulunmuş deneyimli bilimkurgu yazarı Peter David'in zihninden doğan bin yıllık bir destan...
Bu kitapta evrenin derinliklerine gidip gelen sıra dışı bir ailenin benzeri görülmemiş hikâyesine tanık olacaksınız; hem de insanlığın Dünya üzerindeki son günlerinden başlayarak!
Büyüleyici anlatımıyla bilimkurgu kitapları arasında özel bir yer edinen Dünya: Yeni Bir Başlangıç ünlü yönetmen M. Night Shyamalan'ın sinemaya aktardığı, Will Smith ve Jaden Smith'in başrollerini oynadığı filmiyle de geniş kitlelere yayılıyor.
Peter David Kariyerini hem medya hem de edebi alanda sürdüren Peter David, ellinin üzerinde yayımlanmış romanlarıyla New York Times çoksatanlar listesinde birçok kez yer almıştır. Star Trek, Iron Man, The Incredible Hulk ve New Frontier serisiyle ününü giderek artıran ödüllü yazarın birçok kitabı sinemaya da uyarlanmıştır. Çok yönlü işlere imza atan Peter David çalışmalarıyla 1992'de Eisner, 1993'te Wizard Fan, 1996'da Haxtur, 2007'de Julie, 2011'de ise GLAAD Medya ödüllerine layık görülmüştür.
OKUMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM :)
Share:

2 yorum: