OGBT#11 | İnsan Takımı - Sarah Reesbennen & Justine Larbalistier | Okumak İçin 5 Neden | Hayalimdeki Kapak | Yorum |
***Tanıtım***
Mel, sırf vampirlerin kurduğu bir şehir de yaşıyor diye, onun kan içen ölümsüzlerle içlidışlı olduğunu düşünmeyin. Sonuçta vampirler kendi bölgesinde yaşıyor, Mel ise kendi bölgesinde.Yani bir zamanlar öyleydi. Mel'in okuduğu liseye bir vampire başlayana kadar. Daha da kötüsü, Mel'in en yakın arkadaşı Cathy, sözkonusu vampire fena hâlde tutuldu. Cathy'nin sonsuza dek pişmanlık duyacağı bir hata yapmasını önlemek de Mel'e düşüyor tabii. Her şeye burnunu sokmayı seven tatlı Mel'e. 


Mel, Cathy'ye yardım etmeye çalışırken gerçi yardım isteyen kim-bir yandan da bir yakınının gizemli bir şekilde ortadan kayboluşunu araştırmak zorunda. Bütün bunlara bir dizi benzersiz ve karmaşık romantic ilişkiyi, aksi bir vampire polisi ve zombileri de ekleseniz bile Mel'in kendini nasıl da komik ve çılgın bir macerada bulacağını hayal edemezsiniz. Boşuna uğraşmayın. İnsan Takımı'nda havalı vampirler, sıcak dostluklar ve aşkı sınayan değişimlerle dolu müthiş sürükleyici bir hikâye okurları bekliyor.

"Vampirleri seviyorsanız bu kitap tam size göre. Vampirlerden nefret ediyorsanız, bu kitap yine tam size göre."

-Maureen Johnson, New York Times Çoksatarı Yazar-
(Tanıtım Bülteninden)


***Yorum***

***Okumak İçin 5 Neden***


1- Mother Of Hazırcevap : MEL!

Ağzına geleni anında söyleyen bu karakter, çokta içimizden bizden biri değil mi ya?
Ayrıca beni de çok güldürdü. Benden sana beşyüs puan Mel!2- Anna'nın Annesi ve Babası
Bu umarım spoilera girmiyordur. Ama okursanız anlarsınız. Asıl gerçek aşk bundan başkası değil!3- Seni gidi komikli anlatım seni!
Kitap ana karakter ağzından anlatılıyor, - ki bu Mel- gayet ciddiye alınmayan, keyifli, akıcı, sürükleyici ve envai çeşit diğer şeylerin hepsi geçerli.4- Cathy ve Francis'in sonsuzluk hilesi yapmış aşkı!
Aslında hep karakter bakımından öne çıkarmak istemezdim ama bu Cathy ve Francis en çok beni umsuruk eden karakterler. Klişe aşkları ise vazgeçilmez. Ama aksilik bu ya, bu ikili kitapta olmasa kitap olmayacak. İticilikleri çekiyor.5- Best Friend Forever
Tam bir arkadaşlık kitabı, ne aşk, ne vampir! Ne bayıltacak kadar aşk ne de bayıltacak kadar vampir. Hepsini bir kazana atıp kulak memesi kıvamına gelene kadar karıştırırsanız eğer hazırlanan karışım bu kitaptan başka bir şey olmayacak.***Hayalimdeki Kapak***


Aslında buna hayalimdeki kapak ne kadar doğru bilmiyorum..
Daha çok alternatif afişler diyebiliriz bence..


    

öpücükler xoxo


Share:

0 yorum:

Yorum Gönder