Gözlerindeki Canavar - J.M Darhower | Kitap Yorumu #19


***Tanıtım***
Kırmızı Başlıklı Kız, Koca Kötü Kurt'a âşık olursa… Ignazio Vitale iyi bir adam değildi. Onu ilk gördüğümde tehlikeyi sezmiştim. Karanlık ve öldürücü… Büyüleyici ve ürkütücü... İstediğim her şey ve ihtiyacım olan son şey... Saplantı…Beni ağına düşürmesi, yatağa atması ve hayatına dahil etmesi çok uzun sürmedi. Onun sırları vardı, hayal bile edemeyeceğim sırlar… Gözlerindeki karanlık, ürkütücü ve heyecan vericiydi. O, yakışıklı prens maskesi ardına gizlenmiş bir canavardı ve maskesini çıkardığında her şey değişmişti. Ondan nefret etmek istiyordum. Bazen ediyordum da... Ama bu onu sevmeme engel olmuyordu.Sayfa Sayısı: 448
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Yabancı***Yorum***

Bu kitap hakkında tam olarak ne diyeceğimi bilmiyorum. Emin olunmaz ve umarsız duygular içerisindeyim ancak ve ancak bu kitap hakkında söyleyebileceğim en nadide şey, ''O NEYDİ ÖYLE!''
Kesinlikle erotik kitap kalbını kıran ve çok çok ser, karanlıklarla çevrili bir kitaptı. Baş karakter olan Ignazio, yani Naz, kesinlikle ağır, kendinden ödün vermeyen bir karakterdi ki bir kitapta olması gereken en önemli şey kendininden ne olursa olsun taviz vermeyen karakterlerdir.
Karissa ise, ben de Karissa'nın yerinde olsaydım bende gönlümü Naz'a kaptırırdım, ve belki de ondan daha tutuklu ve tutkulu bir aşık bile olabilirdim. Tanışmaları, olayların geçişi ve yaşanan şeylerin hepsi bir çırpıda olduysa bile aslında inanılmaz yavaş başladı. Kitabın bu hızlı ilerleyişi sonlara doğru durulmakla beraber, sonun yaşadığım aydınlanma sayesinde her şey açıklığa kavuştu. Yine de Naz, bence aşık değildi. Soğuk nevale olmasının yanı sıra, onda çekici gelmeyen bir şeylere sahip. Karissa 18 yaşında bizim miniğimiz zaten, farklı bir yaşam tarzı sürüyor olmasının nedenini kitabın sonunda anlasak bile, Vitale ile karşılaşması bambaşka bir olaylar doğuruyor. Ben aradaki yaş farkını fazla önemsemiyorum, Aşkın yaşı olduğunu düşünmüyorum. Kitap bu açıdan da çok tepki almıştı diye hatırlıyorum fakat bu benim gözüme batan bir unsur olmadı. Sert içerikler var mıydı, vardı. Bu konuda yapabilinecek pek bir şey yok. Sadece rahatsız olan okumamalı denilebilir. Ben rahatsız olmadım ve okudum, pişman da değilim.
İkinci kitabını da her ne kadar okumak istesemde emin değilim. Bir süre Naz'dan uzak durmak isteyebilirim. içimde deliler gibi bir heyecan yok, tabi ki ilerleyen zaman ne getirir bilemiyorum.
Ben kitabı sevdim, bu tarz kitapları okumaktan rahatsız olmayanlar mutlaka okumalı diye de düşünüyorum.
(1 günde okuyuverdim kitabı bu arada)öpücükler xoxo
Share:

0 yorum:

Yorum Gönder