OGBT #4 | Başlayanlar - Lissa Price | Tanıtım Videosu & Kitap Değerlendirmesi #4 |

**Tanıtım Videosu**


Başlayanlar'a nasıl başlasam bilemiyorum. Yani duygu ve düşüncelerimi tam olarak bir araya toplayamıyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim ki, muhteşem bir kurguya sahip. Gerçekten bilim kurgu alanında aklıma gelince insanı dehşete düşüren ve filmi çıksa tek solukta izlenebilecek kalitede.
Olay Callie isimli bir kızı merkez olarak geçiyor. Bana yer yer Açlık oyunlar ve Katniss Everdeen esintisi gelse de , birbirinden ayrı ütopyaların, birbirinden ayrı karakterleri.

Genel olarak bakıldığında kitap biraz ''teen''. Ancak bir insanın değerlerine sahip çıkmak için neleri kaybetmeye göze alacağını çok güzel anlatıyor ve alttan alttan o duyguyu vermeyi kesinlikle çok ama çok iyi biliyor.
Olayların akışı ve bazı yerlerde olan durumlar hadi anım dedirtse de insanı sayfa akışından ve okuma hızından düşürmüyor. Yer yer durgunlaşan yapısıyla, yer yer artan hızıyla akıcılığı sağlayabilmiş bir bilim kurgu. 
Olay, virüse karşı çocukların ve yaşlıların aşılanmasıyla başlıyor. Bunlara Başlayanalar ve sonlayanlar diyoruz. Ortancalar ise öncelik sırasında olmadıkları için aşılanamıyorlar ve virüs yayıldığında 1 hafta içerisinde ölüyorlar. Başlayanlar kendi çabalarıyla hayatta kalmaya çalışırken, sonlar ise durumdan istifade ediyorlar. 
Hikaye tam bu kısımda başlıyor, Sonlayanların, başlayanlardan yararlanmaya çalışmasıyla.
Okuyabilirsiniz, kesinlikle okumalısınız.Facebook sayfamızdaki çekilişimize katılmayı unutmayın! :)

Share:

1 yorum:

  1. Mimlendin! http://kitapsandali.blogspot.com.tr/2015/01/etkinlik-gecenin-yaratklar.html#comment-form

    YanıtlaSil