Büyücü - Kevin Hearne | Kitap Yorumu OE#3 |

***Tanıtım***
"Kevin Hearne, hem tuhaf bir şekilde tanıdık hem de şaşırtıcı derecede orijinal bir dünya yaratarak eski mitlere yeni bir soluk getiriyor."
-Nicole Peeler, Tempest Rising'in yazarı-

Druidler'in sonuncusu Atticus O'Sullivan cadılardan pek hazzetmiyor. Ancak günümüz Arizona'sı beklenmedik bir şekilde bir cadı meclisi tarafından istila edilince, Atticus da onlarla bir ateşkes anlaşması imzalamak zorunda kalıyor. Üstelik yeni kızlar sıradan kötüler değil, onlar II. Dünya Savaşı'nda Almanlar'ın yanında yer almış, bulaşmak istemeyeceğiniz tipler.

"Muhteşem kurgusuyla yepyeni bir fantastik seri.""Muhteşem kurgusuyla yepyeni bir fantastik seri.""Muhteşem kurgusuyla yepyeni bir fantastik seri."

Düşmüş bir melek, bölgedeki liselerde okuyan gençlerden besleniyor, Baküsçüler'den oluşan ölümcül bir sürü, Vegas'tan kalkıp geliyor, tehlikeli ve seksi Kelt ateş tanrıçası, Atticus'un dikkatini çekmeye çalışıyor. Gündemi epey yoğun olan Atticus, cadı avını hangi araya sıkıştıracağını bilemiyor. Ancak sihirli kılıcının, komşusunun roketatarının ve vampir avukatının yardımıyla, Atticus şehri temizlemeye ve cadılara, yanlış Druid'i büyülemeye çalıştıklarını göstermeye hazır.

"Muhteşem kurgusuyla yepyeni bir fantastik seri."
-Kelly Meding, Three Days to Dead'in yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 390
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Artemis Yayınları


***Yorum***

Demir Druid serisinin ikinci kitabı olan Büyücü ayrıca da beni en çok sevdiğim kitap diyebilirim.
Takipçi bir alışma evresiyse eğer Büyücü sevme evresinden başka bir şey değildi. 
Bir anda çabucak tek solukta bitirdim.


Sevgili Atticus başını beladan çıkaramıyor. Birini öldürebilmek için başka bir işe girişiyor, ölmemek için başkalarına muazzam şeylerle borçlu kalıyor. Sonra da oflaya poflaya bu yaptıklarının peşine düşüyor. Hep bir aksiyon hep bir kaçma söz konusu.

Büyücü kitabında da adından anlaşılacağı gibi Cadı Meclisi ile bir anlaşma imzalıyor ve de babam de şeklinde ilerleyip duruyor.

Granouille ve Leif karakterleri bu kitapta biraz daha öndeydi, ilk kitaptaki kurt adam yoğunluğunu bastırdığını itiraf etmek gerekir.

Atticus'un gözünden anlatılan olaylar inanılmaz esprili ve keyifli. Bu kitaba zaman ayırdığım için memnunum. Çoğu kitabın yanında bir şaheser niteliğinde. Ve Büyücü kitabını okumadan seri hakkında kesin düşüncelere varmamanız gerekir. Çünkü Takipçi'de edindiğim kötü izlenim ne varsa tamamı uçtu gitti.

Bir fantastik kitapta olması gereken her şeye sahip. Kurt adamlar , golemler , vampirler, cadılar ,papaz ve hahamlar , druidler , tanrılar , isa, meryem ana , konuşan köpekler...

Bu kitaba 10/6 veriyorum. Çünkü alnın teriyle haketti!

Öpücükler xoxo

Share:

0 yorum:

Yorum Gönder