Sıcak - Maya Banks | Kitap Yorumu #15

***Tanıtım***
Gabe, Jace ve Ash: Ülkenin en varlıklı ve güçlü erkekleri. İstedikleri her şeyi elde etmeye alışkınlar. Hemen her şeyi. Gabe'in en büyük hayali ise onun için yasak elma olan bir kadınla fantezi yaşamak. Şimdi o yasak elma yeterince olgunlaşmış durumda...Gabe Hamilton, Mia Crestwell'i otelin açılışında gördüğünde, aklından geçenler yüzünden cehenneme gideceğini biliyordu. Ne de olsa, Mia onun en yakın arkadaşının kardeşiydi. Ama artık küçük değildi. Gabe de arzularını hayata geçirmek için çok uzun süre beklemişti.
Mia'ya ilk gençlik günlerinden beri ilgi duymuş, onunla ilgili hayaller kurmuştu. Kendisi ondan on dört yaş büyükse ne olmuştu yani? Mia ise onu erişilmez biri olarak görüyor ama bu adama duyduğu tutkudan kurtulamıyordu.

Gabe onu kendi dünyasına çektiğinde, Mia bu adam ve talepleri hakkında bilmediği çok şey olduğunu keşfedecekti. Yoğun ve tutkulu ilişkileri ikisinin de beklemediği bir yolda ilerleyebilir, belki ihanete bile açık olabilirdi.Sayfa Sayısı: 461
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları
***Yorum***

Nefes Nefese üçlemesinin ilk kitabı olan Sıcak, bariz bir şekilde erotik roman kategorisinde ve kitabın arka kısmında +18 ibaresi bulunmakta. Maya Banks'ın başka kitabını okumadım, bu okuduğum ilk kitabı. Bende iyi bir ilk izlenim oluştuğunu söyleyemem.

Örneğin , kitaptaki iki karakterin belli geçmişleri olmasına rağmen her şeyin çabucak olup bittiğini düşünüyorum. Bir kaç sayfa uzatılacak konunun bir kaç satıra sığdırılması hoşuma gitmedi. Ana karakter olan Mia'nın bazı kısımlarda inanılmaz sakin ve realiteden uzak davranmış olması ile beni gerçekten rahatsız etti.
En başta Fsog etkisi olduğunu düşündüm çünkü Gabe'de birlikte olacağı kadınlara sözleşme imzalatıyordu fakat gidişatı öyle değildi. Mia daha güçlü bir kadın karakterdi ve Gabe, Christian gibi bir anda kılıbıkların efendisi olmuyordu. Onun içinde hep vardı.

Kitabı boş zamanım olduğu için okudum iyi ki böle bir dönemde okumuşum. Çünkü zaman ayırdıktan sonra böyle vasat oluşuyla karşılaşmış olsaydım gerçekten çok öfkelenebilirdim.
Ben D&R indiriminden aldığım için yüreğim çok yanmıyor ama orjinal fiyatıyla alınmaması gerektiğini düşünüyorum.
En muamma olduğum konu ise seriye devam edip etmeme düşüncem. İkinci kitaba şans verip vermeme konusunda kararsızım.

10/3 puan veriyorum. O 3 puanı da akıcılığına ve sonlara doğru beğendiğim bir kaç sahne hatrına veriyorum.öpücükler xoxo


Share:

0 yorum:

Yorum Gönder