Çekiççi - Kevin Hearne | Kitap Yorumu OE#3 |

***Tanıtım***
 "Demir Druid Günlükleri'nin adrenalin dolu bu üçüncü macerasında Hearne, baş döndürücü aksiyon sahneleriyle okuru kendinden geçirecek." 

-Publishers Weekly-

İskandinav fırtına tanrısı Thor tam bir başbelası. Kendisi, sayısız insanın hayatını mahvetmiş ve çok sayıda masum insanı öldürmüş bir tanrı. Viking vampiri Leif Helgarson yüzlerce yıl sonra intikamını almaya hazırlanıyor ve dostu olan son Druid Atticus O'Sullivan'dan bu kâbusa son vermek için yardım istiyor.

Atticus'un binlerce yıldır hayatta kalmasını sağlayan bir stratejisi var: 'Yıldırım fırlatabilen adamlardan uzak dur'. Fakat son evi olan Arizona'da işler kızışıyor. Kendilerine Tanrının Çekiçleri diyen Rus şeytan avcıları bölgede kol geziyor ve bir vampir savaşı çıkmak üzere. Defalarca uyarılmalarına ve bütün uğursuz işaretlere rağmen Atticus ve Leif birlikte Norse diyarı Asgard'a gitmeye karar veriyor. Yanlarına bir kurtadam, bir büyücü ve buz devlerinden oluşan bir ordu alarak, Valkyrieler, öfkeli Norse tanrıları ve koca bir çekiç kullanan Fırtına Serserisi ile yüzleşmek için yola çıkıyorlar. Savaş başlıyor!

"Muhteşem kurgusuyla yepyeni bir fantastik seri." 
-Kelly Meding, Three Days to Deacf'ın yazarı- 
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 370
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Artemis Yayınları


***Yorum***

Bu seride bir şey var nasıl bir şey nasıl anlatırım emin değilim. Başlarken istekli başlamıyorsunuz ama bitmesini de asla istemiyorsunuz. Hele ki serinin 3. kitabı olan Çekiççi.. Öyle bir yerde bitti ki içime oturdu çok çok fenaydı.
İçimden bir ses geriye kalan 3 kitabı da al diye haykırıyor ve ben de o sesi dinleyeceğim büyük ihtimalle.

Sevgili Atticus'un en yakın vampir kankası Leif, Atticus'tan Thor'u öldürmesini istiyor ve olaylar silsilesi buradaa başlıyor. Heyecanlı. Fantastik kitapları sevmem ve pek okumamama rağmen bu seriye bayıldım. Herkesin kitaplığına fırlatıp ''oku şunu yehaaa'' diyesim var.

Bu kitap diğer kitaplara göre Atticus'un hayatıyla ilgili daha fazla açıklayıcıydı. Eski eşini, çocuklarını falan gördüm ve kıskandım. Atticus'a çok bağlanmıştım. Haksızlık. 

Thor'un tasviri kitapta öyle enteresandı ki, savaş esnasında Thor'un tüm süksesi gitmiş yerine Hello Thor Kitty kalmıştı. For example : 


E hal böyle olunca Thor'u ciddiye almadım bile. Savaşta da böyle bir Thor'a karşı kimin kazanacağını zaten anlamış bulundum.

Bu seriyi çok sevdim ve hakettiğini bulduğunu düşünmüyorum. Bu seri şu an ki durumdan daha iyi bir halde olması gerekiyordu.
Okunması gereken ve okunulduğuna asla üzülünmeyen bir seri. 6 kitaptan oluşuyor ve Çekiççi 3.kitabı. Gidin alın okuyun, okumayanlara zorla okutturun, Atticus'u sevmeyenlere de zorla sevddirtin!

10/7  veriyorum. O derece..

Öpücükler xoxo


Share:

0 yorum:

Yorum Gönder